جلوگیری از قطع سالیانه ۶ هزار و ۴۰۰ اصله درخت با جایگزینی دفترچه‌ راهنمای محصولات انتخاب

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری:   

جلوگیری از قطع سالیانه ۶ هزار و ۴۰۰ اصله درخت با جایگزینی دفترچه‌ راهنمای محصولات انتخاب

حال محیط زیست خوب نیست و بیشترین آسیب وارد شده به زمین توسط انسان صورت می‌گیرد. تولید پلاستیک، استفاده بیش از حد از گاز، آب و در مجموع کالاها و عادات بد مصرفی از مهمترین مواردی هستند که محیط زیست را به خطر می‌اندازد و مادامی که هرکدام مورد بازنگری و اصلاح قرار نگیرد، وضعیت از این هم بغرنج‌تر می‌شود، اما برای نجات زمین چه باید کرد؟

برخلاف تصور، حمایت از اکوسیستم اصلا سخت نیست، هر شهروند، هر ارگان و سازمان در همان جایی که ایستاده و فعالیت می‌کند با برداشتن یک قدم می‌تواند حال محیط زیست را تغییر بدهد، با تغییر و اصلاح الگوهای غلط. البته به شرط آنکه حفاظت از محیط زیست را وظیفه و اقدامی ارزشمند تلقی کند. موضوعی که در گروه صنعتی انتخاب بدان پرداخته شده و همواره یکی از ارزش‌های بنیادین، محیط زیست و توجه به حفاظت و پاسداشت از آن بوده است و در طول فعالیت خود به عنوان تولیدکننده لوازم خانگی، تلاش کرده‌است سهمی در این مسیر داشته باشیم.

برای دست یابی به این نقطه و اینکه چطور یک تولیدکننده لوازم خانگی می‌تواند به نجات زمین کمک کند، موضوعات مختلفی مطرح است؛ یکی از آنها مرتبط با دفترچه‌های راهنمای استفاده از محصول است که برای هر ورق کاغذ آن چند درخت قطع می‌شود. حال این مهم حذف و مابه ازای آن روش جایگزینی معرفی شده است؛ موضوعی که مورد توجه سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز قرار گرفت و حالا بعد از مدت‌ها اهتمام ویژه، برای اولین بار جایزه واحد صنعتی شایسته تقدیر صنعت سبز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به این مجموعه تعلق گرفته است.

بهینه کردن دفترچه‌های کاغذی و تبدیل آن به QR کدیکتا، همان وظیفه ارزشمندی است که در راستای نجات زمین آن در اولویت قرار گرفته و البته این مهم، تنها یکی از اقداماتی است که به منظور حفظ محیط زیست با جلوگیری از قطع سالیانه ۶ هزار و ۴۰۰ اصله درخت اجرایی شده است. امید به روزهای سبزتری در جهت محافظت از زمین این میراث گرانبها داریم.

جایگزینی گاز‌R600 با گاز R134
بر اساس آماری که تولید کنندگان کاغذ ارائه داده‌اند، اگر هر 8 هزار برگه کاغذ را نتیجه قطع یک درخت بدانیم، با بهینه کردن دفترچه‌های کاغذی، سالیانه از قطع 6 هزار و 400 هزار اصله درخت جلوگیری می‌شود که این اقدام مثبت و موثر در راستای حفظ محیط زیست است.
طبق گفته سروش از کارشناسان گروه صنعتی انتخاب، امروزه بسیاری از تولید کنندگان مطرح دنیا از این فناوری استفاده می‌کنند و QRکدها می‌توانند شیوه استفاده از محصول را به صورت تصویری، صوتی، نوشتاری و شیوه‌های مدرن دیگر برای مصرف کنندگان توضیح دهند که این موضوع در استفاده محصول برای کاربر یک مزیت محسوب می‌شود.

از اقدامات پایدار دیگری که انتخاب، پیگیری آن را جز وظایف خود تلقی می‌کند، به جایگزینی گاز R600 با گاز R134 که نوعی از گازهای مخرب لایه اوزون است، می‌توان اشاره کرد. این گاز در برخی از محصولات برودتی از جمله یخچال، راه‌اندازی تصفیه‌خانه در شهرک صنعتی مورچه‌خورت به منظور مدیریت آب و استفاده از پساب بهداشتی و صنعتی درکارخانه‌های گروه، ایجاد شده و 31 هزار و 896 متر مربع فضای سبز  ایجاد می‌کند.

به بالای صفحه بردن