سرآغاز فعالیت گروه صنعتی انتخاب الکترونیک با تاسیس شرکت حایرآسا در بیست و نهم آبان‌ماه ۱۳۷۹ کلید خورده است؛ حایرآسا که ماموریت تولید محصولات برودتی  (انواع یخچال و فریزر، سایدبای ساید و …) را برعهده دارد از سال ۱۳۸۴ در کارخانه‌ای به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع در محل شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان فعالیت‌های تولیدی خود را آغاز کرده و در سال ۱۳۹۸ به عنوان شرکت سرمجموعه هلدینگ لوازم خانگی گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب معرفی شد.

تغییر نام و اساسنامه “شرکت حایرآسا” در سال ۱۳۹۹ مسیر این شرکت به عنوان سرمجموعه هلدینگ لوازم خانگی گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب را تغییر داد تا اسم جدید این شرکت، “گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان” به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع تولیدکننده لوازم خانگی در ایران شناخته شود.

در حال حاضر این بنگاه‌ اقتصادی بزرگ، صاحب فراگیرترین و گسترده‌ترین زنجیره ارزش صنعت لوازم خانگی در غرب آسیا است با برخورداری از بیش از ۱۲ شرکت زیرمجموعه فعال خود در حوزه‌های تولید، فروش، لجستیک و خدمات پس از فروش در مساحتی بالغ بر ۳۰۰ هزار متر مربع فعالیت می‌کند.

بومی‏سازی دانش و فناوری تولید لوازم خانگی در ایران، بهره‌برداری از پلتفرم اختصاصی لوازم خانگی و احداث مجتمع‏های بزرگ تحقیقاتی در خارج از کشور از جمله مهم‌ترین اقدامات تحقیقاتی و سرمایه‌گذاری‌های انتخاب الکترونیک در مسیر توسعه صنعت پیشران لوازم خانگی ایران است.

محصولاتی که در مجموعه انتخاب الکترونیک و تحت برندهای وابسته به این بنگاه اقتصادی تولید می‌شود، بر اساس گزارشات مراجع استاندارد،  قابلیت رقابت با برندهای جهانی را داشته و برهمین اساس گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، ارائه لوازم خانگی با کیفیت برای مردم در سخت‌ترین شرایط اقتصادی را از جمله وظایف خطیر خود می‌داند.

در حقیقت جامعه هدف تولید محصولات گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، تمام اقشار نظام اجتماعی بوده و در قیمت‌گذاری کالاها شاخص‌های بالای کیفی، فنی و زیبایی محصولات با توجه به سطح توانمندی آحاد مردم در خرید، در نظر گرفته شده است.

قابل ذکر است انتخاب الکترونیک با برنامه‌ریزی‌های مدون در راستای رشد و توسعه محصولات و همچنین سرمایه‌گذاری‌ در بخش‌های لوازم خانگی و وسایل صوتی و تصویری تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و هرسال برنامه‌هایی برای افزایش تولید و عرضه محصولات جدید را اجرایی کرده است.

به بالای صفحه بردن