شــهــر انتــخاب ؛
شــهــر دوســتـی

این شهر بر پایه دوستی و همدلی استوار است. شهروندان شهر در مقاطع خاص و بحرانی دست به دست یکدیگر داده اند و برای حفظ، رشد و تعالی شهر انتخاب و کشور ایران تلاش کرده اند.  مدیران و مسئولان شهر نیز در طول تاریخ نزدیک به نیم قرن آن، اقدامات مهم و موثری در حوزه های نوآوری، توسعه تکنولوژی، خودکفایی، مسئولیت اجتماعی و…. برای اثبات دوستی خود به جامعه انجام داده اند.  تعریف افق های روشن و ایجاد زیر ساخت ها و اقدامات آینده نگرانه توسط بنیانگذاران این شهر نیز نوید رسیدن به قله های جهانی در صنعت لوازم خانگی در آینده ای نزدیک را می دهد.

 

جوان‌گرایی

استفاده از نیروی جوان و کارآمد در انتخاب الکترونیک در مناصب اصلی و تاثیرگذار همواره از دغدغه‌های اصلی ما بوده و به همین دلیل تمامی تلاش ما در مجموعه فراهم کردن زمینه‌های لازم برای استفاده از تجربه ی شهروندان و همراهان با سابقه و نمونه ی شهر انتخاب و انتقال آن به نیروهای جوان است تا در زمانی مناسب و نه‌چندان طولانی این افراد پذیرای مسئولیت های اجرایی اصلی و خطیر انتخاب الکترونیک شوند.

توسعه فردی همراستا با توسعه سازمانی

ما معتقدیم رشد یک شهر، در گرو رشد فرد به فرد شهروندان آن است. به همین دلیل تمامی زمینه‌های لازم جهت رشد و ارتقای شهروندان انتخاب را با برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت، اعزام به سفرهای تحقیقاتی داخلی و خارجی و استفاده از مشاوره کارآزموده در راستای انتقال دانش فراهم نموده ایم. ما همواره معتقدیم کمک به رشد فردی همکاران درنهایت به هموارتر شدن مسیر رشد مجموعه و بهبود کیفیت محصولات و خدمات منجر می شود.

محیط کاری سالم و خلاقانه

در شهر انتخاب، همدلی، خلاقیت و نوآوری ارزش محسوب می شود. بنابراین انتخاب الکترونیک با توجه به پیشتازی در تولید محصولات مبتنی بر دانش روز و تکیه بر ارزش های سازمانی خود، همواره به فراهم نمودن بستری مناسب جهت شکوفایی و بهره گیری از خلاقیت و نبوغ سرمایه های انسانی و همچنین بستری سالم در راستای حفظ ارزش ها و کرامت های انسانی پایبند بوده است. ما معتقدیم فراهم نمودن فضایی سالم و خلاقانه موجب آرامش ذهنی و نبوغ شهروندان شده و این آرامش خاطر می تواند به بهره گیری حداکثر از ظرفیت های سرمایه انسانی منجر شود.

فرهنگ توانمندسازی

شهر انتخاب با درک این موضوع که رشد و توسعه هر سازمانی منوط به رشد و توسعه کارکنان آن سازمان می باشد درصدد بوده تا افق دید و چشم انداز گسترده ای را برای شهروندان خود ترسیم نماید و از این روی تلاش کرده است نسبت به گذشته مسیر رشد و توسعه قابلیت های پرسنل را هموارتر نماید.

دوستان آینده

چرا با دوستی آینده روشن است؟ 

ساخت آینده ای روشن با سرمایه گذاری در زمان حال میسر است. تفکر آگاهانه و خلاقانه می تواند حرکت ما را در مسیر موفقیت هموار سازد. اما تفکر خلاق در خلوت و بدون ارتباط با دیگران شکل نمی گیرد. در این رابطه، دوستی و روابط دوستانه با همکاران می تواند سرآغاز شکل گیری مسیری توام با موفقیت باشد. دوستی در محل کار، کیفیت زندگی شغلی را ارتقا داده و باعث ایجاد آرامش و در نهایت شکوفایی ذهن خلاق  در محیط کار می شود.

بسترسازی کسب تجربه برای فارغ التحصیلان

 

انتخاب الکترونیک همواره با آغوش باز فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور را پذیرفته و فضای آموزشی و کاری مناسب و خلاقانه در اختیار آن‌ها قرار داده است. مهم‌ترین موضوع برای این افراد امکان کسب تجربه در بخش‌های مختلف شهر انتخاب است. ما معتقدیم این افراد باتجربه کم ولی اشتیاق زیادی که در انجام وظایف محوله و پروژه ها دارند می‌توانند در کنار دانش، تجربه کسب کرده و به توسعه فردی خود کمک نموده و همچنین شهر انتخاب از توان و انرژی این افراد بهره‌مند شود.

دوستان خلاق​

چرا با دوستی خلاق‌تریم؟

با توجه به رشد و توسعه زندگی بشر و پیچیدگی های ارتباطی وی با دنیای درون و بیرون، برخورداری از مهارت های زندگی به ویژه مهارت های حل مسئله، ضرورتی انکارناپذیر است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) مهارت های زندگی را توانایی رفتار مثبت و سازگارانه ای تعریف می کند که افراد را قادر می سازد تا به گونه ای موثر با چالش ها و درخواست های روزمره زندگی مواجه شوند. این سازمان مهارت های ده گانه ای در این خصوص مطرح کرده است که عبارتند از:

خودآگاهی، همدلی، روابط بین فردی، ارتباط موثر، مقابله با استرس، مدیریت هوش هیجانی، حل مسئله، تصمیم گیری، تفکر خلاق و تفکر نقادانه

آنچه که در این مهارت ها حائز اهمیت است آن است که افراد در قالب روابط دوستانه و صمیمی در محیط های مختلف می توانند چنین توانمندی هایی را تقویت سازند و در روابط خود با سایر افراد جامعه و محیط خود سازگارانه عمل کنند. حقیقت این است که دوستی  و در نتیجه کسب مهارت های زندگی در رابطه با دیگران می تواند پیچیدگی های زندگی اجتماعی را حل کند.

در این رابطه نیز انتخاب الکترونیک با برگذاری دوره های کوتاه مدت مهارت های حل مسئله در دانشگاه انتخاب سعی بر تقویت این موضوع در جامعه و دانشجویانی دارد که قرار است در آینده نزدیک وارد اجتماع شغلی شوند. چرا که حدود 30 درصد از این فارغ التحصیلان جذب مجموعه می شوند. همچنین با رواج این مهارت ها در جامعه گام ارزشمندی در مسیر عبور از بحران های سخت زندگی برداشته می‌شود.

محیط کار سالم و شاد

 

در شهر انتخاب با اعتقاد به این اصل که اگر افراد در یک روز کاری، دارای خلق و خوی شادی باشد، به احتمال زیاد نسبت به روزهای دیگر خلاق تر است، سعی بر آن شده تا محیط کاری شادی برای کارکنان فراهم شود. چنین فضایی باعث شده تا شهروندان در محیط کار، روابط خوبی با یکدیگر داشته باشند؛ همکاری بهتری در کار گروهی از خود نشان دهند و مدیران روابط خوبی با کارکنان داشته باشند.در این رابطه انتخاب الکترونیک با فراهم سازی تجهیزات و امکانات ورزشی در محیط های کاری فضایی را فراهم ساخته که علاوه بر سلامت جسمانی، شهروندان بتوانند به لحاظ روحی فضای شادی را تجربه کنند.

دوستان همراه ​

چرا با دوستی همراه و همیارتر هستیم ؟

برقراری روابط مبتنی بر دوستی و همدلی با همکاران روشی موثر برای افزایش رضایت شغلی و همچنین افزایش میزان تعلق به محیط کار می باشد. یکی از موثرترین راهکارها برای تشکیل تیمی موفق، برقراری روابط صمیم و دوستانه با همکاران است. روابط مبتنی بر احساس صمیمیت می تواند زیربنای محکمی برای دستیابی به اهداف را فراهم کند. اعضایی از گروه که رابطه خوبی با یکدیگر دارند و به عنوان جزئی از تیم با هم همکاری می کنند و به همدیگر احترام می گذارند، می توانند سیستم های حمایتی مفیدی را تشکیل دهند که میزان تعامل و انگیزه ی آن ها را افزایش  می دهد. در این رابطه برقراری روابط مبتنی بر دوستی با همکاران و جلب اعتماد آنان می تواند میزان بهره وری  فرد را افزایش دهد.  همچنین دوستی در محل کار می تواند نوید بخش اعتماد بیشتر، ارتباطات بهبود یافته و همکاری بهتر باشد. این مزایا می تواند به طور مداوم کیفیت خروجی کار را افزایش دهد. در نتیجه میزان خطای کارکنان نیز کاهش یافته و بازده فرایندهای جاری کار افزایش می‌یابد.

مقبولیت اجتماعی

 

شهر انتخاب با فراهم ساختن فضای اشتغال و شهروندی برای بیش از 14هزار نفر به صورت مستقیم و بیش از 150 هزار نفر به صورت غیر مستقیم، تهیه سبد کامل محصولات لوازم خانگی و بی نیازی بازار داخلی از واردات محصولات لوازم خانگی خارجی و فعالیت های متعدد در حوزه مسئولیت اجتماعی مانند راه اندازی مرکز کنترل سرطان ایرانیان(مکسا)، سعی بر آن داشته تا کسب و کاری پایدار و سودآور برای جامعه و کلیه ذینفعان به ارمغان آورد.

دوستان دانا و توانا ​

چرا با دوستی داناتر و تواناتریم؟

محیط متحول و متغیر سازمان ها در عصر کنونی، مدیریت را بر آن می دارد تا هر چه بیشتر و بهتر در راستای استفاده از ابزاری به نام دانش برای رویارویی و مقابله با عوامل عدم اطمینان و حفظ موقعیت و گسترش آن اقدام نمایند. این امر مستلزم آن است که مدیریت سازمان، اولویت مهمی را برای دانایی در نظر گیرد. در حقیقت می توان گفت که دانش و مدیریت آن برای همه شرکت هایی که خواهان ارتقاء و پیشرفت هستند، به عنوان یک نیاز استراتژیک مطرح می شود. مدیریت دانایی با تغییر شکل مدام اهداف، رسالت ها، برنامه ها و فرآیندها و با ارائه نوآوری ها، سازمان را پویا و متحول می سازد.

در این راستا گروه صنعتی انتخاب الکترونیک با اتکاء به واحد تحقیق و توسعه  به عنوان قلب تپنده سازمان و با ایجاد فضای مناسب در برانگیختن و بروز خلاقیت و نوآوری سازمانی، سعی بر داشته تا حرکت در مسیر دانایی و هوشمندی را تسهیل سازد. این مجموعه با راه اندازی موسسه کیفیت و بهره وری انتخاب با نام اختصاری مکبا گامی ارزشمند در راستای ارتقای دانش و آگاهی برداشته است. این موسسه با برگزاری دوره های آموزشی متعدد و مختلف مانند EPDM ، 17025 ، PDMS و رویدادهایی مانند رویداد کیفیت و نوآوری سعی در ارتقای دانش درون سازمانی و برون سازمانی داشته است و با این فعالیت ها در مسیر جهانی شدن قدم برمی دارد.

ارزیابی عملکرد

 

ابعاد اصلی ارزیابی عملكرد در شهروندان در شهر انتخاب عبارتند از:

  • شاخصهای رفتاری
  • شاخصهای مدیریتی
  • شاخصهای تخصصی
  • شاخصهای استراتژیک

ضرایب ابعاد فوق برای رده های شهروندی مختلف انتخاب الکترونیک متفاوت می باشد. مهمترین مولفه در مدیریت عملكرد انتخاب الکترونیک که از اهمیت بالاتری برخواردار است، هدفگذاری است. هدفگذاری روشی برای افزایش مشارکت و درگیر ساختن کارکنان است که در آن مدیر به اتفاق کارکنان اهداف را برای یک دوره زمانی مشخص تعیین نموده، ثبت و نظارت می نمایند.

دوستان متحد​

چرا با دوستی متحدتر هستیم؟

وقتی ما به واژه تیم فکر می کنیم، اغلب تیم های ورزشی به ذهنمان خطور می کند؛ اما گروه های کاری نیز در مفهوم مشابه تیم هستند. تیم ها در سازمان ها مسئول انجام امور، ارائه مشاوره و رهنمود و اداره کردن امور هستند. تیم سازی و اعتقاد به کار تیمی می تواند به افزایش اثربخشی امور کمک کند. در نتیجه چنین فرآیندی، تیم می تواند از عملکرد بالایی برخوردار باشد. چنین تیم هایی عموماً از هدف های برانگیزاننده و روشن، ساختار نتیجه گرا، اعضای شایسته، متعهد و سختکوش، استانداردهای بالا، محیط توام با همکاری و رهبری قویِ مبتنی بر اصول برخوردارند. تیم هایی با چنین ویژگی می توانند تصویر روشنی از آینده به دست دهند. این تصویر که سختکوشی را ترغیب و عملکرد عالی را طلب می کند، به صورت یک هدف در می آید و احساس اشتراک در هدف را به وجود می آورد. چنین تیم هایی نه تنها عملکرد خوبی دارند بلکه خصوصیت ایجاد روابط مبتنی بر همدلی و صمیمیت میان اعضای گروه را دارند که استمرار این‌ها، عملکرد خوب را در طول زمان امکان پذیر می سازد.

انتخاب الکترونیک نیز با آگاهی از این موضوع که عملکرد تیمی کارایی بیشتری نسبت به عملکرد فردی دارد، ساختار سازمانی خود را به گونه ای تنظیم ساخته است که افراد در قالب تیم های کاری موفق، با همدلی، مسیر سازمان را به سوی موفقیت و جهانی شدن سوق می دهند.

همکاران شایسته

 

شهر انتخاب را می توان  به عنوان یک شهرآینده ساز برای شهروندان خود نام برد که با رویكرد شایسته محوری به منظور توسعه قابلیت های مدیریتی اقدام به ایجاد کانون ارزیابی و کمیته انتصاب کرده است، تا ضمن عادلانه نمودن تصمیمات مدیریت عزل، نصب، ارتقاء و جابه جایی شغلی، زیرساخت های لازم را جهت توسعه پایدار مهیا نماید. ماموریت و اهداف کانون ارزیابی و کمیته انتصاب انتخاب الکترونیک شامل :

  • برقراری و تدوین روش هماهنگ و متمرکز در مورد انتصاب، جابه جایی و عزل کارکنان گروه انتخاب با در نظر گرفتن شایستگی های عمومی و شایستگی های شغلی
  • استفاده بهینه از سرمایه های انسانی موجود در مشاغل و پست های سازمانی مرتبط با تخصص آنان
  • فراهم کردن انگیزه فعالیت و رقابت سالم در کارکنان و ایجاد افق روشن برای آینده شغلی آنان
  • انتصاب مناسب افراد شایسته در پست سازمانی مناسب و افزایش سطح تأثیرگذاری در سازمان
به بالای صفحه بردن