برگزاری دوره تخصصی دانشگاه هاروارد برای 30 هزار نخبه ایرانی

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری:   

برگزاری دوره تخصصی دانشگاه هاروارد برای 30 هزار نخبه ایرانی

برای اولین بار در ایران، دوره CS50 دانشگاه هاروارد، برای 30 هزار دانشجو و نخبه ایرانی به صورت رایگان با مشارکت متاتک گروه انتخاب و تیم CS50xTehran درحال برگزاری است.

مدیرعامل متاتک گروه انتخاب، با بیان این خبر گفت: یکی از اولویت‌های ما، شناسایی، حمایت و پرورش نخبگان است که همواره در این راستا دوره های علمی و پژوهشی مختلف و در سطوح بین المللی برگزار می کنیم. یکی از این دوره‌ها،  دوره CS50  است که هر سال توسط دانشگاه هاروارد با موضوعات علوم کامپیوتر، پایتون و هوش مصنوعی برگزار می‌شود.

مجموعه‌ی CS50xTehran به صورت مستقیم تحت نظارت CS50 دانشگاه هاروارد فعالیت می‌کند تا این دوره را با بهترین کیفیت آموزشی در اختیار نخبگان ایران قرار دهد. در این دوره شرکت کنندگان به سبکی متفاوت و جذاب، هنر برنامه نویسی را از پایه، بطور اصولی و مطابق با استانداردهای دانشگاه هاروارد فرامی گیرند.

آرشام شُرفایی با تاکید بر اینکه  مخاطبین این دوره دانشجویان علوم کامپیوتر،  برنامه نویسان، متخصصان هوش مصنوعی، افراد علاقمند به تکنولوژی، دانشجویان و دانش آموزان دبیرستانی هستند و بالاترین سطح انتقال دانش و علوم در چنین رویدادهای اتفاق می افتد، افزود: 30 هزار نفر در این دوره پژوهشی تابستانه شرکت کرده‌اند و 20هزار رزومه پایانی از شرکت کنندگان دریافت شده است. مهم ترین دستاوردهای برگزاری این دور شناسایی، جذب و آموزش علوم روز دنیا به بیش از 30 هزار متخصص، سرمایه‌گذاری بر ایده های برتر، تقویت برند کارفرمایی و فرصت کشف و ارتباط با استعدادها و حمایت از آنهاست.

گفتنی است، دوره های CS50xTehran در تابستان 2023 شامل برنامه نویسی پایتون، مبانی علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی است که از جمعه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۲ به صورت کلاس‌های آموزشی آغاز شده و به مدت ۱۱ هفته (هر جمعه از ساعت ۱۱ تا ۱۸)، توسط مدرسان این حوزه در دانشگاه صنعتی شریف تدریس و همچنین بطور زنده از تلویزیون اینترنتی «لنز» ایرانسل، پخش می‌شود.

شرکت کنندگان در این دوره علاوه بر فراگیری مفاهیم و علوم روز دنیا که در بهترین دانشگاههای جهان تدریس می‌شود، می‌توانند با ارائه تمرین‌های طول دوره که توسط هوش مصنوعی تصحیح می‌شود، گواهینامه مستقیم از دانشگاه هاروارد دریافت کنند.

مطالب مرتبط...

در گفت‌وگو با مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر اسنواونچرز مطرح شد؛
تمرکز اسنوا ونچرز بر نوآوری باز

اسنوا ونچرز به عنوان اولین صندوق بخش خصوصی کشور، با رویکرد نوآوری باز از کسب‌وکارهای نوپا استقبال می‌کند.

حضور انتخاب الکترونیک
در شاه­راه فناوری دنیا

مدیران ارشد گروه انتخاب الکترونیک به همراه تیم‌های تخصصی متشکل از تحقیقات بازار، توسعه محصول و تحقیق و توسعه با هدف بررسی آخرین تکنولوژی‌ها، روند بازارهای جهانی و ارتباط با شرکت‌های فناور دنیا در نمایشگاه IFA2023  شرکت کردند.

گام بلند مکسا از پیشگیری تا درمان سرطان

گام بلند مکسا از پیشگیری تا درمان سرطان

مدیرعامل موسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان(مکسا) از اجرای طرح مدیریت بهینه و جامع بیماران مبتلا …

اهدای تندیس برند کارفرمایی به گروه صنعتی انتخاب‌

در نخستین رویداد برند کارفرمایی که در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار شد، از …

fa_IRPersian
به بالای صفحه بردن