فصل مشترک همکاری‌های علمی و آموزشی انتخاب و اداره کل محیط زیست اصفهان در هفته محیط زیست

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری:   

فصل مشترک همکاری‌های علمی و آموزشی انتخاب و اداره کل محیط زیست اصفهان در هفته محیط زیست

درنشستی مشترک میان مدیران ارشد گروه انتخاب و مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان اصفهان به مناسبت هفته محیط زیست، چارچوب همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی، فنی و آموزشی مورد بررسی و مذاکره قرار گرفت.

به گزارش واحد ارتباطات رسانه ای گروه صنعتی انتخاب، در این نشست احمدرضا لاهیجان زاده، مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان اصفهان فعالیت‌های گروه انتخاب و برندهای زیر مجموعه آن را قابل ستایش دانست و تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست یک مسئولیت اجتماعی است و تمامی صنایع بزرگ باید حفاظت از محیط‌زیست را در چارچوب فعالیتی خود در نظر بگیرند.

وی افزود: امروزه حفاظت از محیط زیست و تأثیر آن بر پیشگیری و کاهش خطر، تغییرات اقلیمی، پدیده گرد و غبار امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

 

**ارتقا فرهنگ محیط زیستی

غلامحسین کسایی، مدیرعامل هلدینگ انتخاب الکترونیک نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از ایجاد همکاری‌های مشترک با سازمان حفاظت محیط زیست، محیط زیست را یکی از اصلی ترین ذی نفعان انتخاب دانست و بیان کرد: انجام مسئولیت اجتماعی در راستای اهداف مشترک انتخاب و سازمان حفاظت محیط زیست امری مهم است، که انتخاب طی سال‌ها فعالیت خود بر ضرورت انجام این اموردر تمامی بخش‌های تاکید داشته  و آن را یک ارزش برای خود در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه  بر این اساس، ارتقاء محیط زیست، پیشگیری و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، ارتقاء فرهنگ محیط زیست تنها برخی از ارزش‌ها و اهداف بلند مدت انتخاب در حفظ محیط زیست است، بیان کرد: جایگزین کردن مشعل‌های گاز سوز به جای مشعل‌های گازوئیل سوز، جایگزین کردن گاز R600 به جای گاز CFC در سیستم خنک کننده، استفاده از گاز سیکلوپنتان در محصول به منظور کاهش گازهای گلخانه‌ای، ایجاد سیستم آبیاری فضای سبز به صورت قطره‌ای تنها بخشی از اقدامات انتخاب دراستای حفاظت از محیط زیست است.

کسایی همچنین با بیان اینکه احداث سیستم چربی‌گیری آشپزخانه با ظرفیت چربی‌گیری 10000 پرس غذا در روز از دیگر اقدامات این گروه در راستای مدیریت منابع آب است، تاکید کرد:             انجام پروژه‌ها با محوریت استفاده از انرژی‌های پاک از دیگر اقدام گروه صنعتی انتخاب در راستای اهداف زیست‌محیطی است، همچنین نصب سیستم‌های غبارگیر و بک فیلتر در کوره‌ها برای غبارگیری و جذب ذرات به منظور جلوگیری از آلودگی هوا نیز  از جمله پروژه با محوریت کاهش آلودگی‌ها و کاهش گازهای گلخانه‌ای در گروه است.

به گفته مدیرعامل هلدینگ انتخاب الکترونیک، احداث تصفیه خانه‌های شیمیایی با محوریت بازچرخانی آب و بازچرخانی آب تصفیه شده در خط تولید برای فضای سبز گروه انتخاب، مدیریت پسماندهای ویژه و انتقال به مرکز مجاز و مورد تایید سازمان محیط زیست، مدیریت پسماندهای عادی با کاهش پسماند و تفکیک پسماند از مبدا از دیگر اقدام مهم گروه انتخاب در راستای ارزش‌گذاری برای محیط زیست به شمار می روند.

به بالای صفحه بردن